Wakacje w Poroninie

W dniach od 11 do 14 września 2017 roku mieszkańcy Hostelu II odpoczywali w Poroninie. W zwiedzania pięknych i malowniczych okolic Poronina mieszkańcy Naszego Domu podziwiali m.in. Ogród papieski z pomnikiem na Krzeptówkach, Krupówki oraz skocznie narciarskie.
Krynica Zdrój

26 czerwca 2017 r. z samego rana po śniadaniu wyruszyliśmy w podróż, kierunek Krynica Zdrój. Krynica Górska – to perła polskich uzdrowisk o szczególnych walorach klimatycznych, leczniczych, turystycznych, rekreacyjnych i sportowych, położona w Beskidzie Sądeckim. Swoją sławę Krynica zawdzięcza niepowtarzalnej atmosferze i wspaniałym mieszkańcom, którzy witają gości z radością i życzliwością. Miejscem zakwaterowania była Osada nad Słotwinką.  W ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje z łazienkami, ale przede wszystkim smakowite posiłki i wspaniały, zawsze życzliwy personel, a pogoda była wymarzona: słońce, słońce i jeszcze raz słońce.
Poronin w obiektywie

W dniach 22-25 listopada 2016 roku odbyła się wycieczka mieszkańców Hostelu I do Poronina. Poronin to malownicza wieś o każdej porze roku. Podopieczni w pełni korzystali z pięknej pogody, zwiedzając m.in. Szlak Papieski, Kościół Parafialny św. Marii Magdaleny i okoliczne miejscowości. 

Wakacje - czas letniego odpoczynku

W tym roku mieszkańcy Naszego domu spędzali wakacje w różnych stronach Polski. Mieszkańcy Hostelu I wybrali się do Świeradowa Zdrój - relacja Pana Krzysztofa Figury: czas naszego odpoczynku był wypełniony różnymi atrakcjami – Aquapark, jaskinia  solna,  spacery po okolicy, wyjścia piesze w góry. Mieszkańcy oddziału IV udali się nad polskie morze – relacja Pana Adama Palucha: przepiękna nadmorska okolica, ładne widoki i spora dawka słońca urozmaiciła nam czas odpoczynku. Warto było udać się w tak daleką podróż na drugi koniec Polski.

 


SZYNDZIELNIA

W dniu 13.05.2016 roku odbył się wyjazd mieszkańców naszego Domu do Beskidu Śląskiego na Szyndzielnię. Mieszkańcy mieli okazję podziwiać malownicze widoki rozciągające się nad pasmem gór z wagoników kolei gondolowej na wysokości prawie 1 000 m n.p.m. Historia kolejki linowej zaczyna się w 1953 roku. Była to pierwsza kolej linowa skonstruowana w powojennej Polsce. Atrakcja ta na długo pozostanie w pamięci mieszkańców.


 

Zwiedzanie Poronina i okolicznych miejscowości

W dniach od 13 do 15 kwietnia 2016 roku odbył się wyjazd mieszkańców Hostelu II do Poronina – malowniczej miejscowości górskiej. Mieszkańcy naszego Domu podczas pobytu odwiedzili kompleks skoczni narciarskich i Krupówki w Zakopanem. Główną atrakcją z której korzystali mieszkańcy były baseny termalne „Gorący Potok”. Termy „Gorący Potok” znajdują się w Szaflarach koło starych Term Podhalańskich. Woda geotermalna to jeden z rodzajów odnawialnych źródeł energii, polega na wykorzystywaniu cieplnej energii pochodzącej z wnętrza Ziemi. Woda geotermalna jest nieszkodliwa dla środowiska, nie powoduje bowiem żadnych zanieczyszczeń. Kąpiel w basenie termalnym leczy różne schorzenia, zapobiega i przeciwdziała chorobom i jest okazją do udanego wypoczynku.
 

Termy BUKOVINA

W dniu 01.04.2016r. odbył się wyjazd mieszkańców Hostelu II do Bukowiny Tatrzańskiej do największego w Polsce kompleksu basenów geotermalnych. Wizyta w Termach BUKOVINA poprawia komfort psychiczny, zmniejsza uczucie stresu oraz napięcia. Kilkugodzinna kąpiel jest doskonałym środkiem leczniczym oraz rehabilitacyjnym, przywraca wewnętrzny spokój i harmonię. Wspomnienia z wyjazdu pozostaną na długo w pamięci mieszkańców Naszego Domu.


 

Turnus rehabilitacyjno – wypoczynkowy w Poroninie

W dniach 14-18 marca 2016r. roku odbył się  turnus rehabilitacyjno – wypoczynkowy w Poroninie. Mieszkańcy Hostelu I zostali zakwaterowani  w pensjonacie „Limba”, obok którego znajdował się kryty basen. Podczas pobytu zwiedzaliśmy Poronin i pobliskie okolice, które wywarły na nas duże wrażenie. W Zakopanem zwiedzaliśmy Krupówki, był to czas na pamiątkowe zakupy. Pod koniec dnia zobaczyliśmy kompleks skoczni narciarskich. Główną atrakcją były termy w Szaflarach, wówczas mogliśmy korzystać ze zjeżdżalni, jacuzzi oraz masaży wodnych - relacjonuje Pan Krzysztof Figura, wieloletni mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Bobrku. 

Wycieczka do Białki Tatrzańskiej

W dniu 29.01.2016 r., odbyła się wycieczka mieszkańców naszego domu do Białki Tatrzańskiej. Białka Tatrzańska słynie przede wszystkim z „Basenów Termalnych”. Spokój, cisza, relaks, odpoczynek, symbioza z naturą – to główne zalety „Termy Bania” w Białce Tatrzańskiej, która na długo pozostanie w pamięci naszych mieszańców.


Turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy w Zakopanem

W dniach od 04.10 do 10.10.2015r., mieszkańcy oddziału I wraz z opiekunami uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjno-wypoczynkowym w Zakopanem. Nowocześnie wyposażony ośrodek „Zakopiec” na Jaszczurówce daje wspaniałe możliwości wypoczynku, regeneracji sił, obcowania z pięknem Tatr oraz kulturą tego słynnego regionu, w ośrodku mieści się zaplecze rehabilitacyjne, sala do projekcji filmów oraz komfortowo wyposażone pokoje.

Wczasowicze po zabiegach rehabilitacyjnych, wyruszali pieszo na „podboje” Zakopanego. Pogoda była znakomita i pozwalała na zwiedzanie malowniczych miejsc. Krupówki - to najbardziej znana i najczęściej odwiedzana przez turystów ulica miasta – główny deptak Zakopanego. Tutaj każdy z mieszkańców mógł zakupić pamiątki, pospacerować i spróbować zakopiańskich oscypków. Kompleks skoczni narciarskich w Zakopanem wywarł na naszych mieszkańcach ogromne wrażenie. Odwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które zostało wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. W jego centrum znajduje się kościół  pw. Matki Bożej Fatimskiej, który został konsekrowany przez papieża w 1997 podczas VI pielgrzymki do Polski.

Każdy dzień turnusu obfitował zwiedzaniem nowych, atrakcyjnych turystycznie miejsc, które na zawsze pozostaną w pamięci naszych mieszkańców.