Aktualności

Strona główna/Wpisy/Aktualności
11 10, 2019

VII MAŁOPOLSKIE IMPRESJE POETYCKIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

11 października 2019|Aktualności|

Wczorajszy dzień był  dniem wyjątkowym. Mieszkańcy Naszego Domu podjęli się wielkigo wyzwanie z chwilą otrzymania zaproszenia na VII Małopolskie Impresje Poetyckie  Osób Niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej działające w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu. Tematyka nie była łatwa. Zaproszone placówki musiały się zmierzyć z twórczością Agnieszki Osieckiej. Piękna oprawa konkursu oraz tłum ludzi zaproszony z różnych stron województwa małopolskiego robiły wrażenie. Trema widoczna była na każdym kroku,  udzieliła się i naszym mieszkańcom. Podczas konkursu Tadeusz Wojtylas zaśpiewał piosenkę Okularnicy,  Adam Paluch wyrecytował wiersz „Zabawki Pana Boga”, a Marcin Człowiek wyrecytował wiersz [...]

9 10, 2019

Małopolski Konkurs Fotograficzny

9 października 2019|Aktualności|

Ku zadowoleniu naszych mieszkańców mieliśmy okazję po raz drugi wziąć udział w XII Małopolskim Konkursie Fotograficznym Środowiskowych Domów Samopomocy dzięki zaproszeniu jakie nadeszło do nas z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach . Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była woda, a dokładny temat pracy brzmiał „ Z biegiem kropli wody”.  Aby dostać się do konkursu prace naszych uczestników przeszły wewnętrzną weryfikację,  z których to właśnie dwie fotografie mieszkańców i jedna terapeuty zostały wysłane na konkurs. Była to praca Patryka Hodura, Grzegorza Drewniaka i pani Elwiry. Pomimo, że nie zajęliśmy ważnych miejsc na podium i tak byliśmy wygrani. Możemy pochwalić się [...]

9 10, 2019

JESIENNY RAJD 2019

9 października 2019|Aktualności|

         W dniu 4 października 2019 odbył się „Jesienny Rajd”. Piątkowy ranek okazał się dość rześki i chłodny mimo tego po raz kolejny przeszliśmy/przejechaliśmy  naszą trasą każdy w swoim tempie. Niska temperatura nie odstraszyła mieszkańców i wszystkie oddziały stawiły się punktualnie w miejscu zbiórki. Spacerując dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami, podziwiając piękny jesienny krajobraz Bobrka. Po powrocie na każdego uczestnika czekał kubek ciepłej herbaty oraz aromatyczna kiełbaska z chlebkiem. Warto choć na chwilkę wyjść na zewnątrz pooglądać otaczający nas świat, który zmienia się w mgnieniu oka, a jesień cieszy nas paletą ciepłych barw. Złotej polskiej jesieni życzę wszystkim i [...]

9 10, 2019

„Mów do mnie wierszem”

9 października 2019|Aktualności|

3 października dokładnie trzech mieszkańców naszego domu wzięło udział w II edycji konkursu recytatorskiego „Mów do mnie wierszem” w Wadowicach. Stres przed występem nikogo nie opuszczał lecz warto było tego doświadczyć. Ciężka praca pani Jolanty oraz mieszkańców nie poszła na marne, a co więcej została doceniona. Marcin Człowiek zajął II miejsce, a Tadeusz Wojtylas oraz Patryk Szpak zostali wyróżnieni przez jury. Gratulujemy!

18 09, 2019

Jubileusz

18 września 2019|Aktualności|

Mieszkańcy Naszego Domu 17 września mieli okazję miło spędzić czas na uroczystości 25-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej i Zakładu Opiekuńczo Leczniczego im Hanny Chrzanowskiej w Zatorze. Miła atmosfera, przyjazne twarze, piękna oprawa liturgiczna i ciekawy repertuar sprawiły, że czas szybko płynął pomimo kapryśnej aury. Uśmiech i dobry humor nikogo nie opuszczał gdyż były to kolejne chwile, które spędziliśmy w gronie przyjaciół. Zaprzyjaźnionej placówce z Zatora życzymy raz jeszcze wszystkiego co dobre i piękne, dalszych sukcesów i owocnej pracy oraz kolejnego okrągłego jubileuszu.

12 09, 2019

Dzień Sportu i Zabawy w Izdebniku

12 września 2019|Aktualności|

11 września 2019 roku mieliśmy okazje uczestniczyć w „Dniu Sportu i Zabawy im. Tadeusza Giżyckiego” w Izdebniku. Piękna słoneczna pogoda pozwoliła na rywalizację w konkurencjach sportowych: pchnięcie kulą, rzuty do kosza, „hokey”, toczenie opony, „kaczy chód”  (Mendyk Tadeusz, Piątek Kamil, Cierpioł Witold, Danielczok Artur, Kowalski Władysław) i plenerze malarskim (Szpak Patryk). Coroczna impreza w ogrodzie Dps-u łączy mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek, a jej urozmaicony program  pozwolił na  znalezienie dla każdego czegoś interesującego. Samych takich słonecznych, jesiennych dni Państwu i sobie życzę!                                                                      Piotr Miodoński

12 09, 2019

Grillowe popołudnie

12 września 2019|Aktualności|

Mieszkańcy i opiekunowie Oddziału I korzystając z pięknej wrześniowej  pogody urządzili w ogrodzie wielkie grillowanie. Nie tylko przyjemnie kuszący zapas kiełbasa ale i zapach pieczonych warzyw unosił się wokoło. Nie jednemu z pewnością ślinka ciekła - a warto było czekać. W to popołudnie każdy wyszedł z tego ogrodu zadowolony i na pewno nie głodny - sami zobaczcie.  

6 09, 2019

KALATÓWKI

6 września 2019|Aktualności|

Wczorajszy dzień upłynął Nam pod znakiem słońca, modlitwy, zabawy, zapachu lasu i ogniska oraz widoku pięknych, polskich Tatr. Wszystko to za sprawą zaprzyjaźnionego DPS-u z Bulowic, który kolejny raz zaprosił nas do wspólnego spędzenia czasu na Kalatówkach w pustelni Braci Albertynów. Uczestnicy tego spotkania pokonywali własne słabości by przejść niełatwy szlak górski, aby chociaż w niewielkim stopni przybliżyć się do Boga jak to powiedział jeden z Braci Albertynów podczas głoszenia słowa bożego - ale było warto.

22 08, 2019

Tego jeszcze nie było!

22 sierpnia 2019|Aktualności|

We wczorajsze popołudnie, na wspólnym grillowaniu, w otoczeniu zapachów pieczonej kiełbasy, rozmów mieszkańców, wiatru i muzyki odbyła się wodna bitwa. Całe to przedsięwzięcie zaplanował personel Hostelu II. Po wzmocnieniu się kiełbaskami, podzieleniu na dwie drużyny mieszkańcy i opiekunki przy użyciu kulek wypełnionych wodą rozpoczęli wodną bitwę. Śmiechu było co niemiara. Mokrzy, ale z uśmiechami na twarzy zarówno walczący jak i obserwujący świetnie się bawili.

16 08, 2019

TOUR DE BOBREK

16 sierpnia 2019|Aktualności|

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na wycieczkę rowerową trasą Bobrek - Gromiec. Może nie jeździmy tak rewelacyjnie jak zawodowi kolarze, ale było nieźle. Nasi rowerzyści pokonali zaplanowaną trasę bez większych problemów. Pogoda, humor i siła dopisały, a nasz TOUR ukończyli wszyscy i to jest najważniejsze.

Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi zgodnie z Polityką Prywatności x