Aktualności

Home/Wpisy/Aktualności
22 05, 2023

“Zrozumieć i wspierać …”

22 maja 2023|Aktualności|

Dzięki fundacji Wspólnota Nadziei realizującej projekt pn.”Zrozumieć i wspierać – ochrona praw osób z autyzmem” w dniu wczorajszym odbyło się spotkanie integracyjne, w którym uczestniczyli nasi mieszkańcy, uczestnicy środowiskowych domów samopomocy oraz warsztatów terapii zajęciowej. Wydarzeniem towarzyszącym była konferencja, w której wzięli udział Andrzej Skrzypiński – Starosta Oświęcimski, Teresa Jankowska członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu oraz dyrektorzy i przedstawiciele jednostek działających w obszarze szeroko pojętego wsparcia na rzecz osób niepełnosprawnych z powiatu oświęcimskiego. Celem spotkania było przede wszystkim uświadomienie w zakresie sytuacji osób w spektrum autyzmu i osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz dyskusja w obszarze poprawy jakości i skuteczności działań [...]

19 05, 2023

Aktywni

19 maja 2023|Aktualności|

Wiele się dzieje ostatnio w naszym domu. Nie możemy narzekać na nudę, chociaż trochę odpoczynku nie zaszkodzi. Najlepszą alternatywą na nudę jest ruch pod każdym tego słowa znaczeniem. Sami zobaczcie jak ostatnio gospodarowaliśmy naszym czasem. Praca, spacery, wyjazdy - Wisła, Ustroń, Częstochowa i przyjemności.

11 04, 2023

Wielka Sobota

11 kwietnia 2023|Aktualności|

Wielka Sobota to zgodnie z tradycją święcenie pokarmów, które trafią na nasze wielkanocne stoły. W naszym domu tradycji również stało się zadość i wspólnie spotkaliśmy się w ten dzień, aby poświęcić pokarmy. Jednak aby to nastąpiło nie tylko panie w kuchni czuwały nad przygotowaniem wszelkich smakołyków ale i mieszkańcy osobiście włączyli się w zdobienie wielkanocnych jajek. Sami zobaczcie jak im to poszło.

7 04, 2023

Święta już blisko

7 kwietnia 2023|Aktualności|

Święta coraz bliżej. Nasze przygotowania do Wielkanocy rozpoczęliśmy już jakiś czas temu. Najpierw od strony duchowej - Rekolekcje w Niedzielę Palmową poświęciliśmy palemki i wzięliśmy udział w wieczornej Drodze Krzyżowej ale to nie wszystko. Zobaczcie co ciekawego jeszcze działo się w Naszym Domu.

13 03, 2023

Dzień Kobiet i Mężczyzn

13 marca 2023|Aktualności|

Czy jest coś piękniejszego od bycia dobrym i miłym wobec siebie? Staramy się być tacy dla siebie na co dzień a nie tylko od święta, chociaż nie zawsze nam to wychodzi. Dzień Kobiet i Mężczyzn sprawił, że poczuliśmy się bardziej dowartościowani przez innych i mogliśmy dowieść, że jednak potrafimy wiele. Jeszcze raz życzymy wszystkim Paniom Panom ciepła w sercu i uśmiechu na twarzy nawet w pochmurne dni.

17 02, 2023

Słodki Karnawał

17 lutego 2023|Aktualności|

Tak szybko w tym roku kończy się karnawał ale nie ma czego żałować, pozostanie nam wiele wspomnień, które przywołają niejednej osobie uśmiech na twarzy. Najważniejsze jest to, że było słodko, zabawnie, kolorowo i tanecznie.

13 01, 2023

Wspólne Kolędowanie

13 stycznia 2023|Aktualności|

Świąteczny czas Bożego Narodzenia już za nami a w Naszym Domu nadal głośno rozbrzmiewają kolędy. To nasza grupa literacko-artystyczna "Mościpanowie", Dyrekcja, Mieszkańcy, Pracownicy oraz zaproszeni goście z Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu oraz Stowarzyszenie "Pokolenia" przy DDP, Dzienny Dom "Senior+" w Libiążu, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach z placówką w Brzeszczach przywrócili ponownie magię Świąt. Wspólne kolędowanie, piękna wystawa prac naszych mieszkańców pod wdzięczną nazwą "Aniołowo", która wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród oglądających oraz słodki poczęstunek umiliły nam wspólnie spędzone wczorajsze przedpołudnie. Artystom dziękujemy za piękny występ a gościom za obecność.

Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi zgodnie z Polityką Prywatności x