Aktualności

Home/Wpisy/Aktualności
24 07, 2024

Urokliwa wycieczka

24 lipca 2024|Aktualności, Rekreacja|

W miniony piątek aby dobrze rozpocząć weekend z samego rana wybraliśmy się na ciekawą wycieczkę. Urokliwe Malediwy, Sosina i Geosfera - to właśnie tam można było nas spotkać. Lubimy takie spontaniczne wypady zwłaszcza gdy pogoda dopisuje. A jak było? Zobaczcie w naszej fotorelacji.

18 07, 2024

Awaria linii telefonicznej 33 846 13 49

18 lipca 2024|Aktualności|

W związku z wyładowaniami atmosferycznymi wystąpiła awaria linii telefonicznej 33 846 13 49. Przewidywany przez operatora termin naprawy: do 29 lipca 2024 r. Linia telefoniczna 33 846 44 04 pozostaje czynna. W razie potrzeby dodatkowy kontakt możliwy pod numerem 725 318 078 (dyżurka pielęgniarska).

10 07, 2024

Światowy Dzień Hot Doga

10 lipca 2024|Aktualności|

4 lipca swoje święto obchodziła podłużna bułka z parówką czyli tzw. HOT DOG. Dla jednych to pożywne śniadanie a dla innych super kolacja. Dla nas to nie istotne, ale właśnie hot dog był ostatnio tematem naszych zajęć kulinarnych. Zabawa była świetna, nasze żołądki zrobiły się pełniutkie a my byliśmy mega zadowoleni. Jeden z naszych kolegów - Paweł z tej radości postanowił nawet spróbować jazdy na rowerze.

20 06, 2024

Powitanie Lata 2024

20 czerwca 2024|Aktualności|

W piątek 14 czerwca wraz z naszymi gośćmi i wieloletnimi przyjaciółmi przywitaliśmy przyspieszone lato podczas pikniku pod wdzięczną nazwą "Powitanie Lata" w Parku Megalo w Szyjkach. Było słonecznie, kolorowo i bardzo zabawnie. Wszystko to udało się dzięki ludziom o wielkich sercach a dokładnie firmie Orlen Południe S.A., DMG, Simech, Gym For You, Aptece Hygieia, Akson, TriVita, Energylandia, Talmex, Magia Lustra, KFS i Burger King Oświęcim, Urząd Miasta Oświęcim, Plantpol, Impress Insurance Ubezpieczenia, Figa z Makiem, Stowarzyszenie Pokolenia przy Dziennym Domu Pomocy w Oświęcimiu, Aksam, BHP-Fornire s.c. oraz wszystkim pracownikom naszej placówki.

30 04, 2024

Beskidzki Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

30 kwietnia 2024|Aktualności, Spartakus|

29 kwietnia odbył się Beskidzki Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Wadowicach. Nasz Dom dumnie reprezentowało 6 zawodników (SPARTAKUS). Byli to: DREWNIAK Grzegorz bieg 50 m II miejsce SREBRO, pchnięcie kulą  II miejsce SREBRO KŁÓSKIEWICZ Mariusz bieg 50 m III miejsce BRĄZ, pchnięcie kulą III miejsce BRĄZ MENDYK Tadeusz bieg 50 m III miejsce BRĄZ, skok w dal z miejsca I miejsce ZŁOTO! SIEKIERSKI Alfred bieg 50 m III miejsce BRĄZ, skok w dal z miejsca II miejsce SREBRO GŁUCHACZKA Tomasz bieg 50 m II miejsce SREBRO, skok w dal z miejsca II miejsce SREBRO ZIĘBA Daniel bieg 50 m III [...]

18 04, 2024

Posłaniec

18 kwietnia 2024|Aktualności|

W progach Naszego Domu pojawił się niedawno posłaniec, a dokładnie były wikary bobreckiej parafii ksiądz Krzysztof Ryszawy, który przekazał mieszkańcom prezent w postaci kolorowych skarpet. Wszystko to za sprawą wolontariuszy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Makowie Podhalańskim, Szkoły Centrum Zawoja oraz Zespołu Szkół im. Walerego Goetla. Ci wspaniali ludzie pod okiem Pani Ani zorganizowali akcję " Skarpeta do pary" a całość zbiórki przeznaczyli dla Domu Dziecka w Radoczy oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bobrku. Kochani Wolontariusze bardzo Wam dziękujemy. A to kilku Wolontariuszy, którzy przesyłają pozdrowienia.

10 04, 2024

Brenna

10 kwietnia 2024|Aktualności|

Trzy dni w Brennej to mało czy dużo? Powiedzmy to tak - "w sam raz aby podładować baterie do dalszego działania". A jak było i jak się bawiliśmy zobaczcie sami. Najważniejsze jest jednak to, że każdy z nas wrócił z wyjazdu bardzo, ale to bardzo zadowolony.

28 03, 2024

Warsztaty z Zajączkiem

28 marca 2024|Aktualności|

Przed świętami postaraliśmy się zorganizować warsztaty plastyczne, których motywem przewodnim był Zajączek. Dwudniowy cykl zajęć okazał się strzałem w dziesiątkę. W pierwszym dniu spotkań towarzyszyli nam uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku z klasy III i IV a w drugim dniu na warsztatach pojawili się kolejni chętni mieszkańcy, którzy mieli ochotę zrobić z terapeutami coś ciekawego. Zobaczcie naszą fotorelację.

28 03, 2024

Marcowe podsumowanie

28 marca 2024|Aktualności|

W ostatnim czasie bardzo dużo się działo w Naszym Domu. W wielkim skrócie postaramy się przybliżyć to i owo. Nie tylko świętowaliśmy Dzień Kobiet ale również Dzień Mężczyzn. Czyli każdy znalazł coś dla siebie. Tak na marginesie, nie próżnowaliśmy. Cały czas pracowaliśmy nad upiększaniem Domu tworząc prześliczne dekoracje - w pracowni plastycznej, stolarskiej, krawieckiej czy podczas zajęć kulinarnych a także biorąc udział w konkursie na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.

Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi zgodnie z Polityką Prywatności x