Aktualności

Strona główna/Wpisy/Aktualności
22 08, 2019

Tego jeszcze nie było!

22 sierpnia 2019|Aktualności|

We wczorajsze popołudnie, na wspólnym grillowaniu, w otoczeniu zapachów pieczonej kiełbasy, rozmów mieszkańców, wiatru i muzyki odbyła się wodna bitwa. Całe to przedsięwzięcie zaplanował personel Hostelu II. Po wzmocnieniu się kiełbaskami, podzieleniu na dwie drużyny mieszkańcy i opiekunki przy użyciu kulek wypełnionych wodą rozpoczęli wodną bitwę. Śmiechu było co niemiara. Mokrzy, ale z uśmiechami na twarzy zarówno walczący jak i obserwujący świetnie się bawili.

16 08, 2019

TOUR DE BOBREK

16 sierpnia 2019|Aktualności|

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na wycieczkę rowerową trasą Bobrek - Gromiec. Może nie jeździmy tak rewelacyjnie jak zawodowi kolarze, ale było nieźle. Nasi rowerzyści pokonali zaplanowaną trasę bez większych problemów. Pogoda, humor i siła dopisały, a nasz TOUR ukończyli wszyscy i to jest najważniejsze.

1 07, 2019

Powitanie Lata ‘2019

1 lipca 2019|Aktualności|

Słonecznie i z uśmiechem na twarzy powitaliśmy nie tylko tegoroczne lato, ale i naszych gości z zaprzyjaźnionych domów  i ośrodków terapeutycznych z Bulowic, Pogórza, Wadowic, Kęt, Grojca, Chełmka i Skoczowa, którzy z wielkim zaangażowaniem odpowiedzieli  na nasze zaproszenie. Wspaniała atmosfera, radość i muzyka zapanowała w tym dniu nie tylko w nas samych, ale we wszystkich biorących udział w zabawie. Serdecznie dziękujemy każdemu z osobna za spędzenie z nami tak wspaniałego i pełnego kolorów dnia, oraz wszystkim tym, dzięki którym nasz piknik mógł się odbyć.

27 06, 2019

Zator – BOCCIA

27 czerwca 2019|Aktualności, Spartakus|

W dniu 25 czerwca 2019 odbyły się zawody „BOCCIA” w Zatorze. Nasz dom dumnie reprezentowało 4 zawodników Zięba Daniel – kapitan drużyny, Wrona Rafał, Kwiatkowski Dominik oraz Szpak Patryk. W Zawodach udział wzięło aż 14 drużyn z zaprzyjaźnionych placówek. Upał nie przeszkodził w planowanym przebiegu imprezy a pozytywna atmosfera udzielała się wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy zwycięzcom ! W zdrowym ciele zdrowy duch!

16 02, 2018

Jasełka – 11.01.2018.

16 lutego 2018|Aktualności|

Jasełka  - 11.01.2018. W tym roku jak i we wcześniejszych latach  mieliśmy okazję zaprezentować zdolności artystyczne naszych podopiecznych jak i przedstawicieli naszego zespołu opiekuńczo-terapeutycznego. Poprze zaprezentowane Jasełka mogliśmy przywołać ponownie magię świąt Bożego Narodzenia. Wspaniałych artystów podziwiali nie tylko sami mieszkańcy i pracownicy ale również zaproszeni goście, między innymi z Domu Pomocy Społecznej w Bulowicach, Środowiskowego Domu Samopomocy  w Chełmku oraz Powiatowego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Grojcu. Za wspaniały występ i ciężką pracę włożoną  w zorganizowanie Jasełek serdecznie dziękujemy wszystkim artystom i z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia.

17 11, 2017

Wernisaż w naszym Domu

17 listopada 2017|Aktualności|

17 listopada 2017 roku odbył się uroczysty wernisaż prac mieszkańców DPS Bobrek. Autorami prac byli Panowie: Piotr Łaciak, Kamil Nycz, Marek Syjota, Sebastian Ferszt. Dzieła powstały w pracowni plastycznej przy współpracy z Panią Ewą Rudyk-Niemczyk oraz Panią Jolantą Rzymkowską – instruktorami terapii zajęciowej. Oficjalnego otwarcia wernisażu dokonał zastępca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Bobrku Pan Arkadiusz Makulec.

9 11, 2017

Spektakl „Wędrowne ptaki”

9 listopada 2017|Aktualności|

8 listopada 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku odbył się spektakl pod tyt. „Wędrowne ptaki” wystawiony przez osoby niesłyszące z grupy teatralnej działającej przy stowarzyszeniu Teatr Grodzki w Bielsku Białej.  Przedstawienie odwoływało się do refleksji nad upływem czasu i przemijaniem życia. Mieszkańcom Naszego domu bardzo podobała się gra aktorów oraz scenografia spektaklu.

26 10, 2017

XIV Beskidzki Turniej Badmintona

26 października 2017|Aktualności|

W dniu 26 października w Strumieniu odbył się XIV Beskidzki Turniej Badmintona. Dom Pomocy Społecznej w Bobrku reprezentowało 4 zawodników zdobywając  następujące lokaty : Michał Krcil – gra pojedyncza 2 miejsce, gra deblowa 3 miejsce Błaszczakiewicz Marek - gra pojedyncza 3 miejsce, gra deblowa 3 miejsce Kozieł Sebastian - gra pojedyncza 4 miejsce, gra deblowa 3 miejsce Bryzik Jan gra pojedyncza 2 miejsce Zawodnikom kibicował Kwiatkowski Dominik          Tak znakomite rezultaty osiągnięte przez Naszych mieszkańców były możliwe dzięki systematycznym treningom i ćwiczeniom prowadzonym przez Pana Krzysztofa Adamskiego. Jan Bryzik i Krcil Michał otrzymali nagrodę specjalną od Pani Burmistrz Strumienia za [...]

Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi zgodnie z Polityką Prywatności x