Aktualności

Home/Wpisy/Aktualności
21 06, 2021

Kopalnia Guido

21 czerwca 2021|Aktualności|

W miniony piątek mieszkańcy naszego domu zwiedzili kopalnię węgla kamiennego Guido w Zabrzu. Mieliśmy okazję zobaczyć unikatowy w skali Europy obiekt turystyczny gdzie można zjechać do wnętrza kopalni, poznać i zobaczyć jak wyglądała oraz jak wygląda praca górników. Poznaliśmy technikę wydobycia i zabezpieczenia kopalni przed zawałem od XIXw. aż do współczesnych czasów. Jedną z atrakcji jest przejazd górniczą elektryczną kolejką podwieszaną jedyną tego typu w świecie udostępnioną dla zwiedzających.

8 06, 2021

Odwiedziny w stadninie

8 czerwca 2021|Aktualności|

Z workiem marchewki i górą pociętego papieru wybraliśmy się dzisiaj do pobliskiej stadniny. Po wcześniejszym ustaleniu wizyty w ośrodku Ikarion mogliśmy zobaczyć, poznać i dotknąć to co jest związane z końmi oraz pracą w tym miejscu. Okazało się, że wbrew pozorom to nie łatwa sprawa zarządzać taką instytucją gdzie odpowiada się za życie zwierząt i ludzi.

1 06, 2021

RAJD DĘBINOWY

1 czerwca 2021|Aktualności|

Pogoda zamówiona, kiełbaska przygotowana no to w drogę. Po dłuuuuugiej przerwie ruszył rajd dębinowy. Najpierw powoli, jak ... ale potem to było takie przyspieszenie, grupy rozrywały się na coraz mniejsze. Czuliśmy się wolni i szczęśliwi, że nareszcie możemy się spotkać, pobyć razem, porozmawiać. Na koniec wszyscy spotkaliśmy się w naszym ogrodzie na przepysznych kiełbaskach. Było super. Musimy to koniecznie powtórzyć. ...Wojtek codziennie budzisz się piękniejszy ale dzisiaj to już przesadziłeś!!!

28 05, 2021

Wycieczka do Chełmka

28 maja 2021|Aktualności|

28 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Chełmka. Każdy z nas miał inne oczekiwania. Tadeusz koniecznie chciał zobaczyć korty - rzeczywiście są wspaniałe, warto było jechać. Obiekt jest niesamowity, zupełnie nie przypomina dawnych kortów. Podziwialiśmy również park rodzinny. Kolejnym punktem zwiedzania była wystawa - Wiosenny Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej, na której wystawione były prace naszych mieszkańców: Z. Synowski, A. Cichy, K. Figura, M. Syjota, S. Karwowski. Spacer zakończył się w kawiarni na pysznej kawie i słodkim cieście. Mamy nadzieję, że to początek powrotu do normalności.

25 05, 2021

26 maj – Dzień Mamy

25 maja 2021|Aktualności|

W związku z przypadającym na dzień 26 maja Dniem Mamy pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom, mamusiom tym prawdziwym i "przyszywanym". Życzymy by każdy dzień był Waszym świętem pełnym uśmiechu, słońca, spełniających się marzeń, bez trosk, zmartwień i pochmurnych dni. Kochane Mamy to dla was - zobaczcie. Kamil Piątek Wojciech Kuglarz Witold Cierpioł Marcin Woch Krzysztof Szczepanik Dariusz Tyrlik Sebastian Ferszt Piotr Adamiec Krzysztof Figura Kamil Nycz Dariusz Zarzeczny Sławomir Kubaczyk Bogdan Nenko Rafał Sierek Paweł Biela Mirosław Tamowicz Michał Kruk

14 05, 2021

14 maja ‘2021

14 maja 2021|Aktualności|

Dzień dzisiejszy był ostatnim, po niemalże 17 latach, dniem pracy Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Bobrku – Pana Mariusza Sajaka. Z tej okazji mieszkańcy i pracownicy złożyli Panu Dyrektorowi serdeczne podziękowania za wieloletnie zaangażowanie oraz kreowanie i wdrażanie licznych, pozytywnych zmian w funkcjonowaniu naszej jednostki na przestrzeni tego czasu, a także za niezmiennie życzliwe podejście do całego jej środowiska. Nie obyło się bez życzeń czerpania satysfakcji z nowych wyzwań w karierze zawodowej, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz miłych wspomnień związanych z naszym Domem. Panie Dyrektorze! Jeszcze raz przekazujemy wyrazy wdzięczności i prosimy nas odwiedzać!

29 04, 2021

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Marzenia”

29 kwietnia 2021|Aktualności|

Dzisiaj zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Marzenia" zorganizowanego przez WTZ Tęcza w Gliwicach. W związku z tym, że każdy może nie tylko śpiewać, ale także marzyć, na konkurs wpłynęło wiele prac (650 prac jak podają źródła) od miłośników marzeń. Nasza grupa literacko - artystyczna w składzie: Krzysztof Figura, Piotr Łaciak, Andrzej Cichy, Marek Syjota, Kamil Nycz i Zbigniew Synowski również do nich się zaliczają, a więc …., żeby nie przedłużać Zbyszek Synowski ze swoim obrazem "Wenecja" znalazł się w grupie wyróżnionych!! Gratulujemy mocno Zbyszkowi. Z. Synowski P. Łaciak K. Figura A. Cichy K. Nycz M. Syjota

22 04, 2021

Wiosna na łyżce czyli zdalnie z WTZ Chełmek

22 kwietnia 2021|Aktualności|

Wiosna przyszła w lesie, w polu i nad rzeką. Dzięki współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Chełmku nasi mieszkańcy trzymają rękę na pulsie, każda praca zlecona przez terapeutów z fundacji musi być wykonana. Żaden pakiecik nie jest zmarnowany a najlepszym dowodem na to są prace naszych mieszkańców. Zobaczcie jak działa wyobraźnia naszych Panów i co może powstać z drewnianej łyżki pod czujnym okiem opiekunów.

22 04, 2021

O siostrze Ewie

22 kwietnia 2021|Aktualności|

Siostra Ewa Machowska w kwietniu 2021 kończy pracę w Hostelu. To bardzo smutna informacja dla całego zespołu i przede wszystkim - podopiecznych. Siostra Ewa, mimo krótkiej pracy w Hostelu, dała się poznać jako osoba z wielkim sercem i zapałem do pracy. Nie bez powodu wszyscy mieszkańcy Hostelu nazywają Ją "Aniołem Miłości". Nikogo zatem nie dziwi fakt, że przed Ewą kolejna, ważna misja - Siostra wyjeżdża bowiem na Ukrainę. Wszyscy trzymają za Nią kciuki i już tęsknią! Dowodem na to jest list, który zespół Hostelu przygotował dla siostry Ewy, poniżej fragment:"Siostro Ewuniu Nasza KochanaJaka nam została zadana ranaOd kiedy wiemy, że [...]

Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi zgodnie z Polityką Prywatności x