Projekt „Dom przyjazny mieszkańcom. Poprawa świadczonych usług w DPS w Bobrku realizowany był w latach 2012 – 2014.

Podczas realizacji projektu dokonano przebudowy części pomieszczeń i zaadoptowano pod część rehabilitacyjną wraz z wyposażeniem. Dzięki temu na powierzchni ponad 130 m2 zostały zlokalizowane: pomieszczenie do rehabilitacji (zabiegów), hydroterapia (hydromasaże), siłownia, sala ćwiczeń i pokój terapii psychologicznej. W budynku DPS Pawilon A została zainstalowana winda osobowa. W ramach doposażenia rehabilitacji zakupiono m.in. wannę czterokomorową do hydromasażu, lampę Sollux, urządzenie do laseroterapii, UGUL z osprzętem, drabinki rehabilitacyjne, poręcze do nauki chodzenia, bieżnię oraz sprzęty treningowe (rowerki, wioślarze, steppery).

Utworzono dodatkowe pomieszczenia do terapii zajęciowej, pracownia ogrodnicza/oranżeria oraz pracownia informatyczno-fotograficzna. Ta ostatnia wyposażona została w tablicę multimedialną i zestawy komputerowe.

Do kompleksu budynków mieszkalnych należą połączone przewiązką budynki „A i B” gruntownie przebudowane w latach 2006-2010 r., oddany do użytku w 2005 r. budynek C oraz tzw. „Hostel”, którego adaptacja została zakończona w 1997 roku.

W Domu znajdują się pokoje jedno, dwu i trzy – osobowe oraz kilka czteroosobowych, w których przebywają osoby leżące. Większość pokoi posiada własny węzeł sanitarny.

Na oddziałach znajdują się aneksy kuchenne, podręczne pralnie oraz pomieszczenia dziennego pobytu. 

Nie korzystamy z cateringu – trzy główne posiłki i podwieczorek przygotowuje nasza własna kuchnia. Blok żywieniowy został zmodernizowany w 2006 r. W jego skład wchodzi przestronna jadalnia, kuchnia wraz z nowoczesnym wyposażeniem oraz zaplecze magazynowe z chłodnią.