W dniu otwarcia XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, również w Domu Pomocy Społecznej w Bobrku odbyła się Mini Olimpiada Bobrek 2016.

Punktualnie o godz. 13.00 zapłonął znicz olimpijski, który zapaliła grupa utytułowanych olimpijczyków na czele z Panem Grzegorzem Drewniakiem – medalistą Special Olympics w Dublinie w 2003 r.

Igrzyska olimpijskie nawiązują do tradycji starożytnych igrzysk greckich. Przez większość sportowców igrzyska są traktowane jako najważniejsze zawody sportowe, a złoty medal, jako najcenniejsze trofeum.

W zawodach wzięli udział zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy Domu. Komplety medali oraz dyplomy rozdano m.in. w konkurencjach, które – tak jak przeciąganie liny – były kiedyś w programie igrzysk, obecnych dyscyplinach olimpijskich (tenis stołowy) oraz sportach, które może w przyszłości takimi się staną, czyli w toczeniu wielkiej opony

Najlepszymi uczestnikami w klasyfikacji medalowej okazali się Panowie Marek Błaszczakiewicz i Michał Krcil.

Zorganizowanie zawodów, które były okazją do spróbowania swoich sił i jednocześnie do dobrej zabawy, możliwe było dzięki zaangażowaniu Panu Krzysztofa Adamskiego – specjalisty rehabilitacji, który na co dzień opiekuje się w tym zakresie mieszkańcami, a także dzięki wsparciu artystycznemu Pani Ewy Rudyk-Niemczyk i Pani Jolanty Rzymkowskiej, – prowadzących terapię zajęciową oraz Pań pracujących w kuchni, które przygotowały drobny poczęstunek dla sportowców.

Podziękowania należą się również mieszkańcom i pracownikom DPS-u, którzy pomagali w trakcie przeprowadzania poszczególnych konkurencji.

Do zobaczenia na kolejnej Mini Olimpiadzie, być może na zimowej !