W dniach od 04.10 do 10.10.2015r., mieszkańcy oddziału I wraz z opiekunami uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjno-wypoczynkowym w Zakopanem. Nowocześnie wyposażony ośrodek „Zakopiec” na Jaszczurówce daje wspaniałe możliwości wypoczynku, regeneracji sił, obcowania z pięknem Tatr oraz kulturą tego słynnego regionu, w ośrodku mieści się zaplecze rehabilitacyjne, sala do projekcji filmów oraz komfortowo wyposażone pokoje.

Wczasowicze po zabiegach rehabilitacyjnych, wyruszali pieszo na „podboje” Zakopanego. Pogoda była znakomita i pozwalała na zwiedzanie malowniczych miejsc. Krupówki – to najbardziej znana i najczęściej odwiedzana przez turystów ulica miasta – główny deptak Zakopanego. Tutaj każdy z mieszkańców mógł zakupić pamiątki, pospacerować i spróbować zakopiańskich oscypków. Kompleks skoczni narciarskich w Zakopanem wywarł na naszych mieszkańcach ogromne wrażenie. Odwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które zostało wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. W jego centrum znajduje się kościół  pw. Matki Bożej Fatimskiej, który został konsekrowany przez papieża w 1997 podczas VI pielgrzymki do Polski.

Każdy dzień turnusu obfitował zwiedzaniem nowych, atrakcyjnych turystycznie miejsc, które na zawsze pozostaną w pamięci naszych mieszkańców.