24 czerwca 2017 roku odbyła się V Edycja Biegu Ulicznego w ramach Life Festivalu w Oświęcimiu. W wydarzeniu brali  udział m.in. Zbigniew Starzec – Starosta Oświęcimski, Jarosław Jurzak – Wicestarosta oraz  multimedalista olimpijski Robert Korzeniowski, który startuje do biegu już po raz czwarty. Biegacze ścigali się na dystansie 2,5 km, 5 km oraz 10 km.

Trasa biegu została wyznaczona ulicami Osiedla Zasole, przebiegała przez okolice Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau, gdzie został utworzony specjalny „Odcinek Pamięci”. Wśród zawodników znaleźli się mieszkańcy i pracownicy Naszego Domu, a najliczniejszą część reprezentacji stanowiły panie opiekunki z oddziału I. Spośród naszych uczestników najlepszy wynik uzyskał Tomasz Głuchaczka, który zajął II miejsce w biegu na 2,5 km.

Do reportażu wykorzystano niektóre zdjęcia pochodzące z witryny Fakty Oświęcim.