Spartakus

“Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

25 10, 2019

REGIONALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

25 października 2019|Aktualności, Spartakus|

            W dniu 23 października 2019 roku w Choczni odbył się Regionalny Turniej Tenisa Stołowego. Nasz dom dumnie reprezentowało 5 zawodników Bryzik Jan, Krcil Michał, Kozieł Sebastian, Pilszak Tomasz oraz Daniel Zięba. Głównym organizatorem zawodów był SOSW w Kaczynie, a korzystając z uprzejmości Dyrektora tutejszej placówki zawody mogły się odbyć na hali w związku z tym mecze toczyły się jednocześnie na 6 "stołach". W zawodach udział wzięło ok. 90 zawodników z 9 klubów. Klasyfikacja medalowa reprezentantów Spartakusa przedstawia się następująco: KRCIL Michał           1 miejsce ZŁOTO      gra indywidualna 2 miejsce SREBRO – gra deblowa BRYZIK Jan              3 miejsce BRĄZ        [...]

27 06, 2019

Zator – BOCCIA

27 czerwca 2019|Aktualności, Spartakus|

W dniu 25 czerwca 2019 odbyły się zawody „BOCCIA” w Zatorze. Nasz dom dumnie reprezentowało 4 zawodników Zięba Daniel – kapitan drużyny, Wrona Rafał, Kwiatkowski Dominik oraz Szpak Patryk. W Zawodach udział wzięło aż 14 drużyn z zaprzyjaźnionych placówek. Upał nie przeszkodził w planowanym przebiegu imprezy a pozytywna atmosfera udzielała się wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy zwycięzcom ! W zdrowym ciele zdrowy duch!

16 11, 2017

Beskidzki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

16 listopada 2017|Spartakus|

       W dniu 15 listopada 2017 roku w Bielsku Białej odbył się Beskidzki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Klub Spartakus działający w Naszym domu reprezentowało 2 zawodników:  Figura Krzysztof – styl klasyczny (25 m) 2 miejsce srebrny medal;  Głuchaczka Tomasz styl dowolny (25 m) 2 miejsce srebrny medal. Tym razem zawodników swoim dopingiem wspierali:  Bogusław Łanoszka oraz Krzysztof Kubik  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

3 03, 2017

Sprawozdanie z działalności klubu Spartakus przy DPS Bobrek za rok 2016

3 marca 2017|Spartakus|

Zajęcia sportowo - rekreacjne / treningi   W klubie Spartakus zarejestrowanych jest 44 zawodników. Czynnie w treningach udział brało 37 zawodników. Zawodnicy, mieszkańcy i pracownicy na imprezach integracyjnych uczestniczyli wspólnie w konkursach i zabawach sportowych. Zawodnicy przygotowywali się do startów w zawodach na treningach prowadzonych przez Pana Piotra Miodońskiego i Krzysztofa Adamskiego. Trenowali m.in w: Zespole Szkół w Bobrku – badminton; DPS Bobrek – tenis stołowy, dwubój siłowy, bocce, lekkoatletyka;  Pływalnia „Pod Platanem” w Brzeszczach – pływanie; Kręgielnia „ Hula Kula” w Oświęcimiu – bowling. Zawody Zawodnicy klubu startowali  w zawodach lokalnych  regionalnych. Mityngi i turnieje odbywały się bowlingu, pływaniu, tenisie [...]

28 11, 2016

VII Mityng Siłowy Olimpiad Specjalnych

28 listopada 2016|Spartakus|

W dniu 24 listopada 2016 roku w Strumieniu odbył się VII Mityng Siłowy Olimpiad Specjalnych. Nasz dom reprezentowało 2 zawodników, którzy brali udział w konkurencjach: martwy ciąg oraz wyciskanie w leżeniu. Nasi mieszkańcy uzyskali następujące lokaty: Piotr Adamiec  - 3 miejsce w martwym ciągu oraz wyciskaniu w leżeniu; Daniel Zięba – 4 miejsce w martwym ciągu oraz wyciskaniu w leżeniu. Start w zawodach, udział i walka są najważniejsze,  a lokata nie zawsze odzwierciedla zaangażowanie.

28 10, 2016

XIII Beskidzki Turniej Badmintona

28 października 2016|Spartakus|

W dniu 27 października w Strumieniu odbył się XIII Beskidzki Turniej Badmintona. Klub Spartakus, działający w Naszym domu  reprezentowało 5 zawodników, którzy osiągnęli następujące lokaty: Błaszczakiewicz Marek - Gra pojedyncza - 2 miejsce Srebro; Kozioł Sebastian Gra pojedyncza 2 miejsce Srebro, Debel 2 miejsce Srebro; Krcil Michał Gra pojedyncza 1 miejsce Złoto, Debel 2 miejsce Srebro; Bryzik Jan Gra pojedyncza 2 miejsce Srebro, Debel 2 miejsce Srebro; Bernaś Adrian Gra pojedyncza 1 miejsce Złoto, Debel 2 miejsce Srebro. Tak dobre wyniki są efektem systematycznych i intensywnych treningów prowadzonych przez Pana Krzysztofa Adamskiego.

30 09, 2016

Beskidzki Regionalny Turniej w Tenisie Stołowym

30 września 2016|Spartakus|

W dniu 28 września 2016 roku, w Kaczynie odbył się Beskidzki Regionalny Turniej w Tenisie Stołowym. Nasz dom reprezentowało 5 zawodników: Biela Jan, Bryzik Jan - I Miejsce, Kozieł Sebastian - II Miejsce, Krcil Michał, Błaszczakiewicz Marek - III Miejsce.

14 09, 2016

XIII Dzień Sportu im. Tadeusza Giżyckiego w Izdebniku

14 września 2016|Spartakus|

W dniu 13 września 2016 roku w Izdebniku odbył się XIII Dzień Sportu im. Tadeusza Giżyckiego. Dla uczestników przygotowano 6 konkurencji sportowych: - Bieg; - Golf; - Rzuty workami z piaskiem; - Kręgle; - Rzuty „Hula Hop”; - Rzuty kulami do celu. Nasz dom reprezentowało 5 zawodników: - Błaszczakiewicz Marek       I miejsce w Biegu; - Głuchaczka Tomasz             III miejsce w Biegu; - Mendyk Tadeusz                  IV miejsce w Biegu; - Figura Krzysztof; - Pilszak Tomasz. 

8 08, 2016

DPS wystartował razem z Rio

8 sierpnia 2016|Spartakus|

        W dniu otwarcia XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, również w Domu Pomocy Społecznej w Bobrku odbyła się Mini Olimpiada Bobrek 2016. Punktualnie o godz. 13.00 zapłonął znicz olimpijski, który zapaliła grupa utytułowanych olimpijczyków na czele z Panem Grzegorzem Drewniakiem - medalistą Special Olympics w Dublinie w 2003 r. Igrzyska olimpijskie nawiązują do tradycji starożytnych igrzysk greckich. Przez większość sportowców igrzyska są traktowane jako najważniejsze zawody sportowe, a złoty medal, jako najcenniejsze trofeum. W zawodach wzięli udział zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy Domu. Komplety medali oraz dyplomy rozdano m.in. w konkurencjach, które – tak jak przeciąganie liny – [...]

13 07, 2016

Integracyjny Turniej Bowlingowy

13 lipca 2016|Spartakus|

W dniu 12 lipca 2016 roku odbył się Integracyjny Turniej Bowlingowy w Kręgielni „Kula Hula” w Oświęcimiu. W turnieju udział wzięli pracownicy oraz mieszkańcy naszego Domu. Bowling to doskonały sposób spędzania czasu wolnego polegający na budowaniu rywalizacji, współzawodnictwa i pracy zespołowej w połączeniu z dobrą zabawą.

Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi zgodnie z Polityką Prywatności x